All for Joomla All for Webmasters
Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 9
No:1337 Okmeydanı Şişli - İstanbul
Ücretsiz Destek Hattı
(0212) 220 44 30
Servis Formu

Sanyo Projeksiyon Adaptörleri : Evinizdeki televizyonda, sokaktaki ya da salonlardaki düğünlerde, arabanızda ya da telefonunuzda bulunan çoğunlukla müzik dinlemek için kullandığınız hoparlörlerin nasıl üretildiklerini ya da ilk kimin bulduğunu daha önce merak etmiş miydiniz? Bu yazımızda sizlere bu aletlerden biraz bilgiler aktaracağım.

İlk olarak uygulama bin sekiz yüz yetmiş altı yılında, Alexandre Graham BELL ve Thomas WATSON’un telefon adlı cihazı üretmesinden sonra hoparlörlerin gelişimi diğer ses sitemleri arasında makalelere konu olmakta hevesli aletlerimizdir. Bu aygıtlar çok çeşitli olmakla birlikte çok farklı çalışma sistemlerine sahiptirler. Lakin hepsinde diyafram adlı koni, piston ya da düz bir zemine benzeyen, hoparlörün merkezinde olan mıknatısa bağlı, kimisi bezden yapılma kimisi kâğıttan yapılma kalitesine göre değişkenlik gösteren olgular vardır.

Bu diyafram, çalışırken sabit bir araba pistonunu anımsatırken aynı zamanda özellikleri “ses teorisi” adlı çalışmada, Lord RALEIGH tarafından bin sekiz yüz yetmiş sekiz yılında yayınlanan makalede açıklanmıştır. Günümüzde çoğu sanatçının başvurmuş olduğu play-back olayı ise Lord RALEIGH sayesinde günümüze gelmiştir. Empedans terimini de dilimize katan HEAWSIDE aynı zamanda bu araştırmada da katkılarda bulunmuştur. Bu hoparlörleri günümüzde çalıştırmak için gerekli araç gereçlere Sanyo şirketimiz sayesinde daha kolay erişebiliyorsunuz. Bu bağlamda hoparlörleri çalıştırmak için gerekli olan bazı şeyler, bir adaptör, bir amfi ve ses düzenleyicilerdir.

Aynı zamanda kayda alınmış bir MP3 ü çalmak için bir bilgisayara telefona ya da tablete ihtiyaç duymaktasınız. Adaptörlerin üretiminde kullanılan bakır teller ise hoparlörlerin etrafına sarılan bakır teller ile aynı yapıya sahiptir. Bu teller sanyo tarafından üretilen projeksiyonlarda da kullanılır. Bizler de Sanyo olarak Sanyo projeksiyon adaptörleri üretmekteyiz. Sanyo projeksiyon adaptörleri her cihazla uyumlu olup sadece projeksiyonlarımızda değil bütün görüntü değiştirme ihtiyaçlarınıza olanak sağlar.

Sanyo projeksiyon adaptörleri üretirken diğer firmalardan da ilham alarak dünya standartlarına tam anlamıyla uyan bir şirket olmayı başardığımızı umuyoruz. Bu makaleyi yazarken bile kullandığımız cihazlarda Sanyo projeksiyon adaptörleri kullanıyoruz. Evinizdeki modemlerde, ya da odanıza döşettiğiniz LED ışıkları çalıştırma kapasitesine de sahip bu Sanyo projeksiyon adaptörleri hazakatli operatörlerimiz tarafından geliştiriliyor, her gün bir ileri seviyeye taşıyoruz.

Call Now Button
× Size yardımcı olabiliriz.