All for Joomla All for Webmasters
Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 9
No:1337 Okmeydanı Şişli - İstanbul
Ücretsiz Destek Hattı
(0212) 220 44 30
Servis Formu

Sanyo Projeksiyon Lambası

Sanyo Projeksiyon Lambası : Akıllı telefonlarınızın arkasında yer alan ufak flaş ışıklarının hangi teknoloji ile üretildiklerini hiç merak etmiş miydiniz ? Bu ışıklar ilk olarak eski yıllarda tek kullanımlık olan lambalar olarak üretiliyordu. Fotoğraf makinasının icadıyla başlayan bu lambaların çalışma prensibi, makinadan gelen yüksek amperlik akımla saliseler içerisinde çok yüksek ısılara çıkarak parlıyordu. Bu sayede karanlık ortamları aydınlatan ilk fotoğraf makinası flaşı bulunmuştu ama hala bir sorun vardı. Bu ampuller kullan at lambalarıydı. Aşırı yüklenme yüzünden her tek parlamada patlayan lambaların üretiminde kullanılan tel hem çok zor imal edilen bir teldi ve aynı zamanda üretimi çok pahalıya mâl oluyordu.

Günümüzde bu ampullerin yerine geçen LED teknolojisi sayesinde artık her cihazların arkasında görmeye başlamış olduk. Bu bağlamda bizim de Sanyo projeksiyon lambası üretimimiz gerçekten arttı. Sanyo projeksiyon lambası ise üç farklı yolla üretilmekte. İlk yol DLP olan hali hazırda lambadan çıkan ışığı renk filtrelerinden ve lenslerden geçirerek karşıdaki alüminyumdan yapılmış ufak levhalara çarptırarak yapmaktı. Üretilirken izlenmekte olan ikinci yol ise LCD Sanyo projeksiyon lambası ürününden çıkan ışın hüzmesinin karşısındaki çeşitli aynalara çarptırılarak bütün görüntünün ortadaki lcd prizmasına çaptırılmasıyla üretilmesi oldu. Sonuncu bahsedeceğimiz olay ise LED projeksiyonlar olacaktır. En uzun ışık kaynağı ömrüne sahip bu teknolojimizde de kondenser lenslerin içerisinden ışığı geçiriyoruz.

Bu sayede kırılan ışılar görüntünün tamamını oluşturuyor. Uzun lamba ömrüne sahip olmasına rağmen diğer Sanyo projeksiyon lambası imalatlarından farklı olarak daha düşük bir parlaklığa sahip olmaları. Bu yüzden karanlık odalarda daha iyi performans alındığı için , güneş ışığının fazla olduğu aydınlık ortamlarda tercih edilmemekle birlikte, anketlerde aldığımız sonuçlara göre insanların evlerine en çok bu ürünü aldıklarını görüyoruz. Bunun nedenlerinden biri lambalarının hayat süresi olsa gerek ki normal DLP işlemiyle üretilen bir projeksiyonda ömrü iki bin ila üç bin saat arasında değişirken bu oran Sanyo projeksiyon lambası imalinin LED versiyonlarında yüzde iki bin artarak yirmi beş bin ila otuz bin saat arasında kullanıcının ayarlamış olduğu parlaklık dercesine göre değişebiliyor.

0 0 vote
Article Rating
Yazar

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Button
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
()
x
× Size yardımcı olabiliriz.